Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Zdrowie psychiczne ludzi biznesu

„Zdrowie psychiczne ludzi biznesu”


Informujemy, że 9 października 2015 w Warszawie w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk odbyła się  Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zdrowie psychiczne ludzi biznesu”.
Polski biznes, nieustanie od ponad dwudziestu lat, dynamicznie się rozwija. Niestety „ludzie biznesu” doświadczają nieznanych im dotąd problemów natury psychicznej i psychologicznej.
Jako, że nasi pacjenci to głównie wysokiej klasy specjaliści w swoich zawodach, w większości przedsiębiorcy, nie mogło nas tam nie być.
Klinikę Medox reprezentowała Patrycja Wesołkowska - psycholog, terapeutka uzależnień w procesie certyfikacji, która w swoim wykładzie przedstawiła problematykę uzależnień u ludzi biznesu.
Interdyscyplinarny charakter konferencji sprawił ze problematyka zdrowia psychicznego u ludzi biznesu pokazana została z perspektywy psychologicznej, medycznej i filozoficznej. Konferencja została wzbogacona dyskusjami w trakcie których eksperci mieli możliwość dzielenia się wiedza i doświadczeniami.
Wystąpienie Pani Patrycji zostało bardzo ciepło przyjęte i było przyczynkiem do zajmującej dyskusji, wstępnie otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w kolejnych edycjach Konferencji.
Zorganizowanie konferencji przez PAN oraz to, że odbyła się ona na jej terenie gwarantowało wysoki poziom merytoryczny oraz uczestnictwo ciekawych gości z Polski i z zagranicy.
Osoby zainteresowane problematyką psychologii i zdrowia psychicznego w biznesie, oraz chcących zapoznać się z programem Konferencji odsyłamy na stronę: http://www.psychologia-biznesu.eu/

Czy możemy przywieźć nieprzytomnego?

Rodzina, bliscy osoby uzależnionej często widzą potrzebę leczenia, jednak nie mając wiedzy i doświadczenia,  próbują interwencję medyczną wymusić za wszelką cenę.

"Zdrowy chorego nie zrozumie" chciałoby się powiedzieć, gdy osoba uzależniona spożywa alkohol lub przyjmuje narkotyki lub leki ciągiem często bez kontroli, do stanu głębokiego odurzenia, musimy wystarczy być trzeźwym. Jednak przerwanie ciągu w fazie uzależnienia chronicznego to dla pacjenta duży problem. Więc bliscy próbują prosić, straszyć, szantażować. Często idą na wszelkie ustępstwa aby tylko "oddać chorego pod opiekę lekarzy". W naszej ofercie znajduje się przerywanie ciągów, detoksykacja alkoholowa i osób uzależnionych od leków. Podkreślamy również, że przyjmujemy osoby upojone alkoholem lub pod wpływem innych SPA(substancji psychoaktywnych). Więc niektóre rodziny starają się to wykorzystać. Nierzadko widzimy sytuację, gdy bliscy kupują i podają alkohol pacjentowi tylko dlatego, że w innym razie nie godzi się na "detoks".  I słyszymy przez telefon pytanie:

Czy możemy przywieźć nieprzytomnego?

Czytaj więcej...

Ponad Milion odsłon serwisu medox.org.pl

Za dwa miesiące minie siedem lat od powstania Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Medox. Jednym z najważniejszych kanałów komunikacji z pacjentami od początku był nasz serwis internetowy medox.org.pl. Ta forma informacji o naszym Ośrodku Leczenia Uzależnień pozwalała nam upublicznić ofertę zakładu leczniczego. Jednak posiada również wartość merytorycznej informacji dla pacjentów oraz ich bliskich.

Osoby uzależnione często szukają w sieci użytecznych informacji na temat możliwości leczenia, nowych trendów, jak i konkretnych zaleceń. Dużą popularnością cieszą się np. diety profesjonalnie przygotowane przez współpracujących z nami dietetyków medycznych. Osoby zainteresowane często odwiedzają podstronę poświęconą możliwościom farmakologicznego leczenia choroby alkoholowej. Sporą popularnością cieszą się informacje na temat "podwójnej diagnozy", wciąż niedocenianego w naszym kraju zjawiska współwystępowania zespołów uzależnienia i innych zaburzeń psychicznych, depresji, psychoz.

Dodatkowo nasz serwis umożliwia bezpośredni kontakt z lekarzem, psychiatrą, psychologiem, specjalistą psychoterapii uzależnień. W okresie kilku lat udzieliliśmy mailowo tysiąca porad związanych z diagnozowaniem i leczeniem uzależnień, zaburzeń nastroju.

W tym miesiącu masz serwis zanotował ponad 1000 000 odsłon. Jest to oczywiście wartość zaniżona, nie uwzględnia odwiedzin poprzednich wersji portalu. Łącznie nasze główne serwisy medox.org.pl i stronę poświęconą leczeniu uzależnienia od alkoholu leczyc.pl odwiedziło ponad dwa miliony użytkowników internetu z całego Świata.

Dziękujemy czytelnikom za to, że są z nami. Motywuje to nas do dalszej pracy. Obecnie przygotowujemy kilka artykułów związanych z problemem "zaburzeń osobowości" oraz poradniki na temat behawioralnych metod terapii zaburzeń snu.

Pozdrawiamy.

 

Pani mgr Justyna Kotowska - specjalista terapii uzależnień

Z radością informujemy, że nasz pracownik mgr Justyna Kotowska uzyskała certyfikat specjalisty terapii uzależnień.Justyna Kotowska specjalista terapii uzależnień
Pani magister Justyna Kotowska jest psychologiem, pracę w zawodzie rozpoczęła w naszym Ośrodku Terapii Uzależnień. Od początku staraliśmy się pomagać Jej w harmonijnym rozwoju, zarówno w zakresie diagnozy i terapii uzależnień, jak i poszerzaniu wiedzy i doświadczenia w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia afektywne, psychotyczne, lękowe. Szczególne zwracaliśmy uwagę na poszerzanie wiedzy z zakresu psychopatologii. Pani Justyna wielokrotnie miała okazję brać czynny udział w badaniach pacjentów cierpiących na zaburzenia psychiczne. Umożliwiliśmy Jej odbycie stażu w Oddziale psychiatrycznym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Jednocześnie rozwijała umiejętności pracy z pacjentami w naszym stacjonarnym OTU, Poradni Leczenia Uzależnień oraz realizowała Program szkolenia specjalisty terapii uzależnień zalecany przez PARPĘ.
Jednocześnie przypominamy, że Pani Justyna jest uczestnikiem studiów doktoranckich Uniwersytetu w Lublinie. Jest autorem licznych publikacji naukowych w indeksowanych czasopismach jak i popularno-naukowych w periodykach i serwisach internetowych. Jej prace  skierowane są do pacjentów i osób bliskich, zawierają elementy psychoedukacji, poradniki.


W trakcie sesji egzaminacyjnej 14-16.03.2016 roku,  z pozytywnym rezultatem zdała egzaminy pisemne (95% pozytywnych odpowiedzi) oraz ustny i uzyskała tytuł specjalisty terapii uzależnień.

Pani Justyno gratulujemy sukcesów osobistych jak i zawodowych. Zarówno personel NZOZ Medox jak i pacjenci bardzo wysoko oceniają Pani pracę. Życzymy powodzenia i dalszego rozwoju, liczymy, że szybko uzyska Pani tytuł doktora.

Kontakt

NZOZ MEDOX
Nowy Modlin 43
05-180 Pomiechówek

tel.    22  785 58 62
fax.   22  785 58 62
kom.  781 66 50 50

info@medox.org.pl

Organ rejestrowy Wojewoda mazowiecki W-14

Nr księgi 000000022338

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDOX - świadczymy usługi:  Stacjonarne i całodobowe świadczenie zdrowotne - inne niż szpitalne

Ambulatorium NZOZ Medox - świadczymy usługi: Ambulatoryjne świadczenie zdrowotne

Zapytaj specjalistę

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.