Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Leczenie uzależnienia od narkotyków

Zwykle zaczyna się dość niepozornie. Skręt z marihuany na imprezie – ot, dla rozluźnienia i dobrej zabawy. Każda próba zażycia nawet „najlżejszego” i pozornie niegroźnego narkotyku może stać się początkiem zgubnego nałogu. Narkotyki uzależniają, a dodatkowo zacierają możliwość realnego myślenia, wytwarzając w świadomości fałszywe przeświadczenie o ich niskiej szkodliwości.Leczenie narkomanii można rozpocząć w każdej chwili, jednak im wcześniej zostanie podjęta decyzja o nim, tym większa jest szansa na powrót do zdrowia.

Zrozumieć przeciwnika

Narkomania przybiera podwójną postać – powoduje uzależnienie zarówno umysłu, jak i ciała. Niektóre narkotyki (np. marihuana), przyczyniają się do zniewolenia psychicznego, przejawiającego się wzmożoną chęcią zażycia kolejnej dawki. Uzależnienie fizyczne dotyka bezpośrednio organizmu osoby zażywającej narkotyki (np. kokainę, czy morfinę), przez co nie jest ona w stanie normalnie bez nich funkcjonować.

Jak przystąpić do walki?

Uzależnienie od narkotyków nie jest możliwe do samodzielnego zwalczenia. W celu podjęcia walki z nałogiem, osoba uzależniona powinna udać się do ośrodka leczenia uzależnień i skorzystać z pomocy specjalistów.
Skuteczne leczenie narkomanii jest procesem obejmującym wiele sfer: fizyczną, duchową, moralną oraz społeczną.

Leczenie narkomanii w naszym ośrodku

Pierwszym i zarazem najważniejszym etapem walki z narkomanią jest kompleksowe oczyszczenie organizmu z toksycznych substancji, które się w nim znajdują, a także przywrócenie równowagi biologicznej. Etap ten przygotowuje pacjenta do dalszej pracy w ramach terapii uzależnienia od narkotyków.

Detoks w naszym ośrodku nadzorowany jest przez lekarzy specjalistów oraz pozostały personel medyczny. Dysponujemy niezbędną aparaturą medyczną i laboratoryjną, która umożliwia nam dokładną diagnostykę i monitoring stanu zdrowia naszych pacjentów. Stosowanie nowoczesnego sprzętu, pozwala podopiecznym na szybszy powrót do lepszej kondycji psychofizycznej i skuteczną walkę z uzależnieniem.

Efektywne i kompleksowe leczenie narkomanii w naszym ośrodku, to farmakologicznie wspomagany odwyk i pogłębiona indywidualna psychoterapia pacjentów. Każda metoda terapii dobierana jest w sposób indywidualny do każdego jej uczestnika.

W Klinice MEDOX Państwo, bądź Państwa bliscy mogą podjąć skuteczną walkę z uzależnieniem, w najbardziej komfortowych warunkach, atmosferze zrozumienia i przy jednoczesnym zachowaniu zasad dyskrecji.

Kontakt

NZOZ MEDOX
Nowy Modlin 43
05-180 Pomiechówek

tel.    22  785 58 62
fax.   22  785 58 62
kom.  781 66 50 50

info@medox.org.pl

Organ rejestrowy Wojewoda mazowiecki W-14

Nr księgi 000000022338

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDOX - świadczymy usługi:  Stacjonarne i całodobowe świadczenie zdrowotne - inne niż szpitalne

Ambulatorium NZOZ Medox - świadczymy usługi: Ambulatoryjne świadczenie zdrowotne

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.