Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Detoks narkotykowy

Jednym z pierwszych objawów uzależnienia od narkotyków jest diametralne przewartościowanie całego dotychczasowego życia. Zmieniają się nawyki i zachowanie danej osoby, następują gwałtowne huśtawki nastrojów. Narkotyki uzależniają, dodatkowo zacierając racjonalne myślenie, kreując fałszywe przeświadczenie o świadomości uzależnionego, przez co nie zauważa on problemu.

Na czym polega detoks narkotykowy?

Detoksykacja osoby uzależnionej od narkotyków, skupia się na redukcji nieprzyjemnych fizycznych objawów, związanych z odstawieniem szkodliwych substancji, a tym samym zmniejszenia poczucia konieczności jej ponownego spożycia.

Najważniejszym etapem detoksykacji jest podawanie pacjentowi leków objawowych, umożliwiających mu przetrwanie najtrudniejszego dla jego organizmu okresu. Formą wspomagającą proces oczyszczania z toksyn jest regularne podawanie płynów.

Detoks narkotykowy – pierwszy krok ku wolności

Pierwszym i zarazem najważniejszym etapem w walce z nałogiem jest właśnie detoksykacja.
Dzięki niej możliwe jest przerwanie ciągu narkotykowego, co jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia właściwej terapii. Po przebyciu detoksykacji u pacjentów następuje zauważalna poprawa samopoczucia, dzięki czemu codzienne funkcjonowanie staje się dużo łatwiejsze.

Przed przystąpieniem do odtruwania organizmu, przeprowadzany jest wywiad medyczny. Jego celem jest wykrycie ewentualnych przeciwwskazań i problemów zdrowotnych, które należy uwzględnić w trakcie leczenia pacjenta. Jednym z badań uzupełniających, poprzedzających przystąpienie do odwyku jest podstawowe badanie krwi, pozwalające naszym specjalistom ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta. Staranna diagnoza, obejmuje także m.in. ocenę psychologiczną i neuropsychologiczną, przeprowadzenie badania EKG, a także ocenę podstawowych narządów i układów osoby.

Etapy detoksykacji. Ile trwa kuracja?

Detoksykacja umożliwia przerwanie ciągu narkotykowego. Choć nie leczy ona uzależnienia, umożliwia doraźną poprawę samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jednocześnie stwarzając warunki korzystne do podjęcia terapii.

W naszym ośrodku rekomendujemy oczyszczanie organizmu w komfortowych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu poufności naszych pacjentów.

Stosowany przez nas system leczenia narkomanii podzielony został na trzy etapy:

 • Oczyszczenie organizmu z narkotyków.
 • Łagodne przejście w stan abstynencji.
 • Opieka terapeutyczna, pomagająca w podjęciu przez pacjenta decyzji, dot. jego życia po zakończeniu leczenia.


W naszym ośrodku, oferujemy pacjentom stałą opiekę lekarską oraz całodobową opiekę pielęgniarską, pozwalającą na bezpieczny i skuteczny detoks narkotykowy.

Dla zapewnienia optymalnych warunków oczyszczania organizmu, nasi podopieczni przebywają pod ciągłą opieką terapeuty, prowadzącego konsultacje wspierające i motywujące do kontynuowania terapii.

Kontakt

NZOZ MEDOX
Nowy Modlin 43
05-180 Pomiechówek

tel.    22  785 58 62
fax.   22  785 58 62
kom.  781 66 50 50

info@medox.org.pl

Organ rejestrowy Wojewoda mazowiecki W-14

Nr księgi 000000022338

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDOX - świadczymy usługi:  Stacjonarne i całodobowe świadczenie zdrowotne - inne niż szpitalne

Ambulatorium NZOZ Medox - świadczymy usługi: Ambulatoryjne świadczenie zdrowotne

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.