Nowy Modlin 43
05-180 Pomiechówek

Detoks narkotykowy

Jednym z pierwszych objawów uzależnienia od narkotyków jest diametralne przewartościowanie całego dotychczasowego życia. Zmieniają się nawyki i zachowanie danej osoby, następują gwałtowne huśtawki nastrojów. Narkotyki uzależniają, dodatkowo zacierając racjonalne myślenie, kreując fałszywe przeświadczenie o świadomości uzależnionego, przez co nie zauważa on problemu.

Na czym polega detoks narkotykowy?

Detoksykacja osoby uzależnionej od narkotyków, skupia się na redukcji nieprzyjemnych fizycznych objawów, związanych z odstawieniem szkodliwych substancji, a tym samym zmniejszenia poczucia konieczności jej ponownego spożycia.

Najważniejszym etapem detoksykacji jest podawanie pacjentowi leków objawowych, umożliwiających mu przetrwanie najtrudniejszego dla jego organizmu okresu. Formą wspomagającą proces oczyszczania z toksyn jest regularne podawanie płynów.

Detoks narkotykowy – pierwszy krok ku wolności

Pierwszym i zarazem najważniejszym etapem w walce z nałogiem jest właśnie detoksykacja.
Dzięki niej możliwe jest przerwanie ciągu narkotykowego, co jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia właściwej terapii. Po przebyciu detoksykacji u pacjentów następuje zauważalna poprawa samopoczucia, dzięki czemu codzienne funkcjonowanie staje się dużo łatwiejsze.

Przed przystąpieniem do odtruwania organizmu, przeprowadzany jest wywiad medyczny. Jego celem jest wykrycie ewentualnych przeciwwskazań i problemów zdrowotnych, które należy uwzględnić w trakcie leczenia pacjenta. Jednym z badań uzupełniających, poprzedzających przystąpienie do odwyku jest podstawowe badanie krwi, pozwalające naszym specjalistom ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta. Staranna diagnoza, obejmuje także m.in. ocenę psychologiczną i neuropsychologiczną, przeprowadzenie badania EKG, a także ocenę podstawowych narządów i układów osoby.

Etapy detoksykacji. Ile trwa kuracja?

Detoksykacja umożliwia przerwanie ciągu narkotykowego. Choć nie leczy ona uzależnienia, umożliwia doraźną poprawę samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jednocześnie stwarzając warunki korzystne do podjęcia terapii.

W naszym ośrodku rekomendujemy oczyszczanie organizmu w komfortowych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu poufności naszych pacjentów.

Stosowany przez nas system leczenia narkomanii podzielony został na trzy etapy:

  • Oczyszczenie organizmu z narkotyków.
  • Łagodne przejście w stan abstynencji.
  • Opieka terapeutyczna, pomagająca w podjęciu przez pacjenta decyzji, dot. jego życia po zakończeniu leczenia.

W naszym ośrodku, oferujemy pacjentom stałą opiekę lekarską oraz całodobową opiekę pielęgniarską, pozwalającą na bezpieczny i skuteczny detoks narkotykowy.

Dla zapewnienia optymalnych warunków oczyszczania organizmu, nasi podopieczni przebywają pod ciągłą opieką terapeuty, prowadzącego konsultacje wspierające i motywujące do kontynuowania terapii.

Aktualności

Czy możemy przywieźć nieprzytomnego?

Rodzina, bliscy osoby uzależnionej często widzą potrzebę leczenia, jednak nie

Czytaj więcej >>

Zdrowie psychiczne ludzi biznesu

Informujemy, że 9 października 2015 w Warszawie w Instytucie Biocybernetyki

Czytaj więcej >>