Nowy Modlin 43
05-180 Pomiechówek

Jubileusz w NZOZ Medox

W październiku świętowaliśmy piątą rocznicę trzeźwości jednego z naszych pacjentów. Było to dla nas wszystkich spore przeżycie ponieważ przez cały ten okres mieliśmy bliski kontakt z tą osobą. Było spotkanie pacjentów, absolwentów, personelu, dużo radości, wzruszeń i smaczny tort.

Gratulujemy udanego życia!

W naszej ofercie leczenia uzależnień skupiamy się na stacjonarnej formie pomocy. Prowadzimy również Poradnię Terapii Uzależnień, gdzie pacjenci otrzymują pomoc w trybie ambulatoryjnym, jednak możliwości mamy ograniczone. Przez kilka lat działalności udało nam się stworzyć zgrany zespół specjalistów: lekarzy, psychiatrów, psychologów, terapeutów. Jednak potencjał ten nie pozwala na objęcie opieką wszystkich osób zgłaszających się z prośbą o leczenie, dlatego część pacjentów jest kierowana do naszych sprawdzonych partnerów, placówek prowadzących terapię w formie ambulatoryjnej.

Osobiście prowadzimy dwie grupy terapeutyczne lub wsparcia, pierwszą w Nowym Modlinie, drugą w Warszawie.

Wspomniany jubileusz skłonił nas do refleksji nad problemem skuteczności leczenia. Zawsze staliśmy na stanowisku, że w pierwszej kolejności oceniamy nasze starania. W przypadkach niepowodzeń analizujemy wykonane procedury, uzupełniamy diagnostykę, wprowadzamy nowe formy pomocy.

Jednak po latach doświadczeń dochodzimy do wniosków, że najważniejszym czynnikiem rokowniczym są pewne cechy osobowości pacjenta. Występowanie zaburzeń w tej strefie znacznie obniża skuteczność terapii. Czynniki środowiskowe, reakcje na różnego typu utraty, tzw. „stres” tak często podnoszony przez część pacjentów jako czynnik nawrotu uważamy za problem wtórny. Oczywiście, osoby z „trudnym rokowaniem” nie są bezbronne, potrzebują one rozszerzonego programu terapeutycznego. Obok „leczenia odwykowego” muszą otrzymać pomoc stricte psychologiczną.

„Przyjacielu” życzymy kolejnych lat udanego życia.

Aktualności

Lekarz sądowy Warszawa

Lekarz Sądowy Od 20.04.2024 r. lek. med. Waldemar Rudnicki i

Czytaj więcej >>

Badania kierowców Warszawa

Badania kierowców w Warszawie. Jako lekarz posiadam uprawnienia do badania

Czytaj więcej >>