Nowy Modlin 43
05-180 Pomiechówek

Rola pielęgniarki w terapii uzależnień – wywiad z Agnieszką Szponar pielęgniarką koordynującą NZOZ Medox

Pacjenci, ich rodziny, pozostali bliscy, którym nieobcy jest problem leczenia uzależnień, na pewno docenią rolę pielęgniarki w tym procesie.

To często pierwsza osoba, z którą mają kontakt w trakcie przyjęcia do oddziałów detoksykacyjnych, oddziałów leczenia uzależnień, w naszym ośrodku to również pielęgniarki udzielają podstawowych informacji na temat naszej oferty terapeutycznej i warunków przyjęcia, dokonują rezerwacji.

To pielęgniarki odpowiedzialne z realizację zaleceń lekarskich w głównej mierze czuwają nad pacjentem. Szczególnie ich pracę docenią osoby detoksykowane, które praktycznie stale mają kontakt z pielęgniarką. Pełnią one również ważną rolę w procesie diagnozy. Obserwacje, szczególnie doświadczonych pielęgniarek, są nieocenione. W trakcie leczenia wykonują większość zabiegów, injekcji, pobierają materiał do badań.

Ich kontakt z pacjentem ma ogromną wartość terapeutyczną, codzienne rozmowy, wyjaśnianie pacjentom licznych wątpliwości, nieustająca gotowość do pomocy, motywuje pacjenta, uspokaja i często pozwala przetrwać trudne chwile.

Profesjonalna pielęgniarka nie ocenia. Skupia się na realizacji zaleceń lekarzy, terapeutów, samodzielnie stara się pomóc pacjentowi, jego rodzinie i pozostałym bliskim

Jeżeli interesuje Państwa zagadnienie roli pielęgniarki w terapii uzależnień zachęcam do zapoznania się z wywiadem z Agnieszka Szponar pielęgniarka koordynującą NZOZ Medox:

Pielęgniarka w klinice leczenia uzależnień wspiera w walce o nowe życie

 

Aktualności

Czy możemy przywieźć nieprzytomnego?

Rodzina, bliscy osoby uzależnionej często widzą potrzebę leczenia, jednak nie

Czytaj więcej >>

Zdrowie psychiczne ludzi biznesu

Informujemy, że 9 października 2015 w Warszawie w Instytucie Biocybernetyki

Czytaj więcej >>